tekst alternatywny
tekst alternatywny tekst alternatywny
Barbórkowy Turniej Strażaków Wieliczka 2011

Już po raz drugi nasi strażacy pojawili się na tych zawodach by pokonać 650 schodów wiodących z głębokości 110 m na powierzchnię – w Ubraniu ochronnym, specjalnych butach, hełmie oraz aparacie powietrznym o łącznej wadze 25 kg. W turnieju, który odbył się w wielickiej kopalni 17 grudnia, wzięło udział ponad 80 drużyn strażackich i ratowniczych z Polski i zagranicy. Cztero miesięczny trening opłacił się naszej drużynie ponieważ z czasem 5:30.56. uzyskali II miejsce w kategorii jednostek OSP.

Zapraszamy do galerii.

Odznaczenia

10 Grudnia podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyło się w Zakliczynie, Komendat OSP Jurków i jednocześnie Komendant Gminny OSP - druh Piotr Musiał, odznaczony został Złotym Znakiem Związku. To wysokie odznzaczenie zostało nadanie w wyrazie uznania dla wieloletniej pracy na rzecz straży pożarnej. Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza odnaczony został dh Stanisław Kozdrój z Czchowa. Gratulujemy! .

Naprawa zegara

Przy pomocy druhów z OSP Jurków dokonano naprawy zegara na wieży kościelnej. Przy tej okazji udało nam się wykonać kilka unikatowych zdjęć.

Zapraszamy do galerii.

11 Listopada

Z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się w całej Polsce uroczystości z tym świętem związane. Także OSP Jurków wzięła udział w gminnych obchodach tego radosnego i ważnego dla wszystkich Polaków dnia.

Szkolenie Strażaków Ratowników OSP część I

W dniu 08 listopada 2011 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku odbyły się egzaminy kończące "Szkolenie Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych część I", realizowane według programu nauczania "System szkolenia członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych". W szkoleniu wśród 23 uczestników brali udział także Karolina Nieć i Wojciech Butryn – nowi druhowie OSP Jurków. Dzięki pozytywnemu wynikowi egzaminu uzyskali zdolność brania czynnego udziału w działaniach ratowniczych. Gratulujemy!

Biesiada Jurkowska

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich, oraz OSP Jurków zorganizowana została po raz pierwszy Biesiada Jurkowska. Był to wieczór zorganizowany dla strażaków, jurkowskich gospodyń, przedstawicieli władz lokalnych, a także sponsorów, którzy w remizie w Jurkowie spotkali się na wspólnej zabawie. Biesiada była wyrazem podziękowania dla wszystkich strażaków – pełniących dobrowolnie i charytatywnie swoją służbę, dla gospodyń z koła – dbających o rozwój lokalnej tradycji i kultywowania obyczajów, a także wszystkich dobroczyńców, sponsorów i sympatyków jednostki. Biesiada przy skocznej muzyce trwała do białego rana.

Gminne ćwiczenia – Złota 2011

28 września 2011 r. przeprowadzone zostały gminne ćwiczenia taktyczno bojowe na terenie zabytkowego kościoła pod wezwaniem Św. Michała w Złotej. W ćwiczeniach brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Czchów oraz siły Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie założeń powiatowego planu ratowniczego oraz ocena zaopatrzenia wodnego miejscowości Czchów. Wspólna realizacja założeń taktycznych podczas ćwiczeń przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów OSP gminy Czchów zaowocowała szeregiem spostrzeżeń i wniosków które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa nie tylko kościoła w Złotej lecz wszystkich mieszkańców gminy. Tekst za http://www.straz.brzesko.pl

Zdjęcia

VI Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Brzeskiego

W dniu 18.09.2011r. zostały przeprowadzone w Iwkowej VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu Powiatu Brzeskiego. W rywalizacji wzięło udział 24 drużyny (w tym 4 kobiece oraz 4 dziewczęce) . Zawody były okazją do sprawdzenia możliwości sportowych strażaków oraz do poprawy kondycji fizycznej. Przygotowanie i umiejętności druhów ochotników oceniała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Brzesku bryg . Dariusz Pęcak, natomiast komendantem zawodów był mł. bryg. Wojciech Podleś, a sędzią głównym zawodów był st. kpt. Piotr Gadowski z KP PSP w Bochni. Dzięki zwycięstwu odniesionemu na szczeblu gminnym, po raz drugi z rzędu w zawodach brała udział drużyna z Jurkowa. Łączny wynik 123,6 pkt. uzyskany w konkurencjach sztafety i ćwiczenia bojowego pozwolił na zajęcie 5 miejsca i tylko pechowo uzyskane punkty karne pozbawiły zespół podium. Zwycięzcami po raz pierwszy w historii zostali „ochotnicy” z Jadownik. Tekst i oficjalne wyniki za http://www.straz.brzesko.pl

Zdjęcia

Turniej „O Puchar Komendanta”

Po raz pierwszy w historii 7 sierpnia wszystkie jednostki OSP w terenu gminu spotkały się w Jurkowie podczas I Turnieju Piłkarskiego „O Puchar Komendanta Gminnego OSP”. Impreza zorganizowana przez jednostkę OSP Jurków przyciągnęła wielu widzów - sympatyków futbolu i straży. Prócz drużyn wystawionych przez wszystkie jednostki, udział w turnieju wzięły także dwie drużyny z „dzikimi kartami”. Zwycięzcami turnieju i zdobywcami okazałego pucharu ufundowanego osobiście przez komendanta gminnego OSP druha Piotra Musiała, została drużyna OSP Złota. Reprezentacja OSP Jurków po porażce w półfinale zajęła ex-aequo 3 miejsce. Turniej doszedł do skutku dzięki aktywnemu zaangażowaniu członków jurkowskiej OSP, oraz lokalnych sponsorów, którym zarząd serdecznie dziękuje za pomoc. Ponieważ puchar jest przechodni, już za rok zapraszamy znowu na gościnne łąki w Jurkowie na „II Turniej o Puchar Komendanta…”

Zdjęcia

Gminne zawody sportowo – pożarnicze

W dniu 17 lipca po raz kolejny odbyły się Zawody Sportowo – Pożarnicze na szczeblu gminnym. W tradycyjnie rozgrywanych konkurencjach sztafety i próby bojowej jednostka OSP Jurków uzyskała najlepsze czasy i tylko punkty karne pozbawiły OSP Jurków zwycięstwa. Ostatecznie nasza jednostka zajęła II miejsce. Zwycięstwo odniosła drużyna ze Złotej.

Zdjęcia

Kolarski Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

Od 29 czerwca do 2 lipca rozgrywana była 22 edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Trasa 2 etapu z Jasła do Krakowa w dniu 30 czerwca biegła także przez Jurków, a jednostka OSP została włączona w obsługę techniczną przejazdu peletonu. Zabezpieczone zostały newralgiczne punkty skrzyżowań, oraz inne miejsca wzmożonego ruchu pieszych. Zwycięzcą 4 etapowego wyścigu został Marcin Sapa.

Zdjęcia

Piknik Rodzinny 2011

29 Maja w godzinach popołudniowych strażacy OSP Jurków zostali zaalarmowani przez jednego z mieszkańców i wezwani do płonącego obiektu. Na miejscu okazało się, iż budynek jest całkowicie ogarnięty ogniem i spowity kłębami dymu. Dzięki błyskawicznej akcji strażaków udało się opanować ogień, a ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne ewakuowali z budynku nieprzytomnego właściciela. Tylko dzięki natychmiastowej pierwszej pomocy fachowo udzielonej przez ratownika medycznego udało się uratować pogorzelca.

Na szczęście był to tylko pokaz umiejętności bojowych jednostki OSP podczas Pikniku Rodzinnego po raz kolejny zorganizowanego w Jurkowie. Strażacy z Jurkowa wspierają jego organizację od lat, a także wykorzystują to popularne wydarzenie do propagowania ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa. Piknik był również okazją do zaprezentowania bogatej historii jednostki, oraz sprzętu retro.

Zdjęcia

Majowy weekend

W dniu 30 kwietnia odbył się po raz XIV Bieg Floriański. Drużyna OSP Jurków w składzie: Nikodem Nieć, Bartek Głowacki, Maciek Musiał i Piotr Musiał Jr, na wymagającej i bardzo trudnej trasie wywalczyła drugie miejsce, tuż za drużyną ze Złotej. Miejsce trzecie dla OSP Tworkowa. zdjęcia

1 Maja w dniu odpustu parafialnego w Jurkowie ku czci Miłosierdzia Bożego, strażacy wzięli udział w sumie odpustowej. Podobnie 3 Maja, delegacja OSP Jurków uczestniczyła w obchodach 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majowy weekend zakończył się 4 Maja. W dniu patrona strażaków św. Floriana odbyła się uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Jurkowie, a po niej w remizie strażackiej tradycyjne spotkanie, przy kiełbasce z grilla.

Wielkanoc 2011

Po raz kolejny druhowie naszej jednostki wzięli udział w obchodach Triduum Paschalnego Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Pełnienie warty przy grobie jest jednym z tradycyjnych symboli obchodów Wielkanocy, nie inaczej było w tym roku. Była to już czterdziesta Rezurekcja w Jurkowie, pierwsza odbyła w roku 1971. Udział OSP w uroczystościach Wielkanocy zakończył się poranną Mszą Świętą, w intencji Strażaków i ich rodzin, oraz wspólnym śniadaniem, w którym w tym roku wzięły również udział przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich.

W zakładce Galeria pojawiły się zdjęcia z Walnego Zebrania Wyborczego, oraz obchodów Triuduum Paschalnego.

Zebranie Walne

Oficjalne sprawozdanie z Zebrania Walnego znajduje się w zakładce Biuletyn Informacji Publicznej po lewej stronie.

Zaproszenie na Walne Zebranie

Zarząd OSP Jurków serdecznie zaprasza wszystkich członków, sympatyków oraz mieszkańców Jurkowa na Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej, które odbędzie się w budynku Remizy Strażackiej w sobotę 12 marca 2011 roku, o godzinie 18.00

Turniej Wiedzy Pożarniczej - Jurków 2011

W dniu 18.02.2011 odbyły się środowiskowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W galerii znajdują się zdjęcia z tego wydarzenia, a już niebawem pełna relacja.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Jeżeli jesteś uczniem szkoły podstawowej bądź gimnazjum w Jurkowie, możesz wziąć udział w konkursie. Wystarczy tylko napisać do nas maila na adres ospjurkow@poczta.fm Podaj Imię i Nazwisko i klasę, do której uczęszczasz bądź zgłoś się do nauczyciela w-f Dawida Musiała - od niego otrzymasz płytę CD z materiałami pomocniczymi, która umożliwi ci odpowiednie przygotowanie do konkursu. Test odbędzie się w dniu 18 lutego. DLA NAJLEPSZYCH ATRAKCYJNE NAGRODY!.

Sponsorzy

Copyright by Pinky & Fx
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt