Ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej – „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

25. marca 2014r. w budynku naszej remizy odbyły się eliminacje środowiskowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom. Łącznie w turnieju wzięło udział piętnastu uczniów Zespołu Szkół w Jurkowie w dwóch grupach wiekowych - szkoła podstawowa i gimnazjum. Dla zwycięzców zostały przygotowane atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nagradzane miejsca w kategorii Szkoła Podstawowa:

1. Weronika Płachta 24p.

2. Andżelika Potera 19p.

3. Patrycja Potoczek 15p.

Nagradzane miejsca w kategorii Gimnazjum:

1. Józefa Marecik 28p.

2. Mateusz Piechnik 26p.

3. Monika Potera 24p.

Osoby zajmujące miejsca na podium będą reprezentowały nas na szczeblu gminnym już 31.03.2014r.

Powodzenia!

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

22 lutego 2014r. w budynku Remizy Strażackiej odbyło się coroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze, w trakcie którego podsumowano działalność Jednostki OSP Jurków w 2013 roku oraz zaprezentowano plan działań na rok 2014. Swoją obecnością zaszczycili m.in. burmistrz Czchowa – Marek Chudoba, komendant gminny ZOSP RP w Czchowie – dh Piotr Musiał, mł. bryg. mgr inż. Janusz Potera - Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Brzesku wraz ze swoim zastępcą st. kpt. mgr inż. Jackiem Ryncarzem. Wśród poruszanych tematów znalazły się sprawy finansowe, udział Jednostki w akcjach oraz działalność Zarządu. Przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za udział w Zebraniu , a Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za miłą obsługę gastronomiczną.

Wycieczka do Krakowa

12 lutego 2014r. uczniowie z Zespołu Szkół w Jurkowie wzięli udział w wycieczce do Krakowa zorganizowanej przez Jednostkę OSP Jurków. Celem wyjazdu była wizyta na lotnisku w Balicach oraz krótki pobyt w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Przed południem uczniowie mieli okazję poznać charakter pracy Lotniskowej Straży Pożarnej wraz z prezentacją tamtejszej remizy, samochodów bojowych oraz sprzętu. Następnie wycieczka udała się do Szkoły Aspirantów, gdzie młodzi Kadeci opowiadali o drodze, jaką przeszli oraz o zadaniach, jakie jeszcze mają przed sobą, by móc w przyszłości pracować jako zawodowi strażacy.